Nazywam się Katarzyna Wołyniak, rocznik Orwell'owski.
Urodziłam się w Szczecinie, ale od ponad 15 lat moje serce jest wierne Poznaniowi. Jestem portrecistką specjalizującą się w fotografiach stylizowanych na dawne dzieła malarskie.
Tworząc obrazy wzoruję się na malarstwie z przekroju różnych epok, ze szczególnym uwielbieniem renesansu i technik sfumato i chiaroscuro. Z malarstwa czerpię wiedzę na temat gry światła i cienia oraz kompozycji.
Moje fotografie zostały docenione między innymi w największym międzynarodowym konkursie Fine Art: Fine Art Photography Award 2018 i 2019.
Czym jest fotografia malarska?
Specjalizuję się w portretach wzorowanych na dawnych dziełach malarskich. To niezwykłe zdjęcia, przygotowywane z największą pieczołowitością. To pokazanie Ciebie w roli, którą zawsze chciałaś/eś zagrać.
Zanim spotkamy się w studio konsultujemy szczegółowo sesję, omawiamy dokładnie efekt, który chcemy uzyskać, wybieramy kadry. Przedstawiam Ci wtedy moje pomysły, inspiracje zaczerpnięte ze sztuki, rozmawiamy o symbolach i kolorystyce.
Na sesję malarską przygotowuję specjalne stroje i dodatki, parę tygodni wcześniej odwiedzam pchle targi, pożyczam królewskie krzesła i zdobywam samurajskie miecze. Wszystko po to, aby Twoje zdjęcia były nie tylko wyjątkową pamiątką, ale także dziełami sztuki, które zawisną w Twoim domu.
Fotografie malarskie są ponadczasowe, opierają się trendom, są piękne dzisiaj i będą piękne za kolejne 10, 20 lat.
Spraw sobie królewski portet.
Serdecznie zapraszam! Wszystkie Twoje pomysły są mile widziane.
Opinie o mojej pracy
Pełen profesjonalizm w fotografii biznesowej. Jestem zadowolona, bo po pierwsze- świetne przygotowanie do sesji, po drugie - sama sesja, atmosfera na niej oraz po trzecie - efekt końcowy, to wszystko powoduje, że mogę z pełnym przekonaniem polecać Kasię dalej. 
-Joanna Skorupska - właścicielka biura nieruchomości Doctor House
"Kasia to cudowna kobieta i w każdym calu profesjonalistka!!! Bardzo kreatywna i otwarta na wyzwania! Nie lubię się fotografować, tym bardziej w określonych pozach, ale patrząc na zdjęcia wykonane przez Kasię jestem wstanie uwierzyć, że piękna ze mnie kobieta :) - potrafi wydobyć z modela najciekawsze cechy:) w pełni polecam!!!!!!
-Monika-
Kasię polecam bez zastanowienia. Potrafi słuchać i odczarować piękno, które ma kobieta w sobie. Pełen profesjonalizm z wielką subtelnością i uważnością. Po spotkaniu z Kasią chce się więcej i więcej 😀❤️ 
-Katarzyna-
"Nie mam może wielkich doświadczeń w korzystaniu z usług profesjonalnego fotografa, ale nie wyobrażam sobie abym gdzieś został lepiej... obsłużony(?).
Dzięki profesjonalizmowi Pani Kasi czułem się jak Claudia Schiffer. (nie znam męskich modeli 😜)
I chociaż moim celem były dwa/trzy zdjęcia potrzebne mi na stronę internetową to po dwóch godzinach mogłem wybierać z kilkudziesięciu fenomenalnych fotografii, a sama sesja stała się niezapomnianą przygodą. Polecam gorąco każdemu. "
-Maciej Zygmunt - właściciel Agencji Dektywistycznej
Zaufali mi
Ashoka
Ashoka
Wyślij
Dziękuję! Odpowiem w jak najkrótszym czasie!
Back to Top